5 דרכים מקוריות להשגת מימון נדל"ן בארה"ב

03.08.2017// מאת: HAP JOURNAL

ידוע לכל שניתן לרכוש נכסים בארצות הברית במחיר שיכול להיות הרבה יותר נמוך לעומת נכסים דומים בארץ. למרות זאת, עבור מרבית האנשים לא יהיה זה ריאלי לבצע את הרכישה מכסף נזיל המצוי ברשותם. בדרך כלל, יש צורך לגייס ממקור כלשהו מימון לצורך השלמת הרכישה והוצאות נלוות שגם הן בלתי מבוטלות. הוצאות כגון תשלום לשיפוץ הנכס, תשלום לעורך דין, למתווך וכדומה יכולים בקלות להגיע ל-10 עד 20 אחוז מעלות הרכישה עצמה. כיצד תוכלו להשיג מימון נדל"ן לנכס בארצות הברית? אם גם אתם מאמינים בנדל"ן אמריקאי, יש לנו בשבילכם 5 דרכים, חלקן מקוריות ומפתיעות, שיעזרו לכם לממן את הרכישה.

  1. משכנתא בארצות הברית

הדרך הראשונה, והכמעט מתבקשת על מנת לאפשר השלמה של רכישת נכס בארצות הברית הינה להכיר את אפשרויות המימון באמצעות משכנתא מקומית. מימון נדל"ן באמצעות משכנתא אמריקאית? זוהי בדיוק התהייה שמעלים משקיעים רבים מהארץ. משכנתא עבור משקיעים זרים שמגיעים מחוץ לארצות הברית, למשל מישראל? אז מסתבר שזה אפשרי. בארצות הברית מערכת בנקאית הרבה יותר גדולה, ענפה ומשוכללת לעומת הבנקאות בארץ. אי לכך, יש הרבה יותר בנקאים שאליהם ניתן לפנות בכדי לקבל משכנתא. מכיוון שמדובר בנכס שנמצא בארצות הברית, חלק מהבנקים, גם אם לא כולם, בהחלט מוכנים להעניק משכנתא לבעלי דרכון ישראלי.

מה חשוב לדעת בעניין זה? חשוב לדעת שיש מגוון רחב של משכנתאות אפשריות, מסלולים מגוונים שלא כולם יהיו מוכרים גם למי שלקח בעבר משכנתא בארץ. ההבדלים בין הבנקים יכולים להיות גדולים, גם כאשר לוקחים בחשבון את גובה הריבית אך אפילו יותר מכך – כאשר לוקחים בחשבון את אחוז המימון. מאוד מומלץ להיעזר בגורם מקצועי, שיכול להיות עורך דין, רואה חשבון, או יועצים פיננסיים ויועצי נדל"ן הבקיאים בליווי עסקאות של רכישת נכסים בארצות הברית.

  1. מימון נדל"ן ומשכנתא בארץ – לפעמים זה אפשרי

אם האפשרות לממן רכישה של נדלן בארהב באמצעות משכנתא בארצות הברית איננה מתאימה בשבילכם, או שלא די לכם באחוז המימון שבנק אמריקאי מוכן להעניק, יש פתרון. דרך נוספת שיכולה לסייע במימון עסקה לרכישת בית, משרד, חנות או כל נכס אחר בארצות הברית תהיה – משכנתא בארץ. חשוב להבהיר כי הבנקאים בישראל, ברוב המוחלט של המקרים, לא יעניקו משכנתא כזאת באופן ישיר, בתמורה ששעבוד נכס בחו"ל. מה שצריך לעשות זה לשעבד נכס בארץ ואז – לבחור במסלול של משכנתא שנקרא "משכנתא לכל מטרה". חלק מהבנקים הגדולים בישראל יסכימו להעניק משכנתא לכל מטרה אך רק ללקוחות שביתם או דירתם אינם משועבדים. עם זאת, ישנם מצבים שבהם ניתן לקבל משכנתא גם על נכס שכבר משועבד, במיוחד אם יתרת המשכנתא הקיימת יחסית נמוכה, בהתחשב בשווי של הנכס לפי הערכת שמאי עדכנית.

  1. הלוואות חוץ בנקאיות

מי שמוכן להשקיע את הזמן בכדי למצוא הזדמנויות נדלן בארהב יכול בהחלט להתברך בצעד נכון מבחינה כלכלית. התשואה על השכרת נכס הרבה יותר גבוהה מאשר בארץ ובמיוחד – מחיר הנכס הרבה יותר נמוך. מה יוכל לעשות מי שלא מעוניין במשכנתא בארצות הברית ולא יכול לקבל משכנתא לכל מטרה בארץ? דרך מימון שיכולה להיות אפשרית היא להיעזר באמצעי מימון חוץ בנקאיים. הלוואות חוץ בנקאיות ניתנים כיום על ידי גופים כגון חברות ביטוח, חברות אשראי ומימון עסקי, חברות כרטיסי האשראי. אנו בהחלט לא מדברים על הלוואות מהשוק האפור, שהופכות את כל ההשקעה לבלתי כדאית.

  1. משקיעים עם שותפים

לאחרונה נתקלו בשאלה מהותית – מה עושים אם רוצים לקנות בתים להשקעה בארה"ב, אבל המימון שאנו יכולים להשיג נמוך מדי? אפשר בהחלט להשקיע בכמה נכסים במקביל או אפילו בנכס אחד, כאשר מתאגדים לצורך כך כמה שותפים. בזכות האפשרות לרשום את הבעלות על הנכסים על שם חברה (גם כזאת שהתאגדה אך ורק לשם כך) מונעת בעיות או קשיים בין השותפים. השותפים מקבלים חלק בחברת ההשקעות על פי הסכום שאותו תרמו לצורך העסקה. אין זה משנה, לצורך העניין, אם נעזרו בהלוואה מההורים, הלוואה ממעסיק, משכנתא קטנה או הלוואה ישירה. אגב, אפשר בהחלט להיעזר כיום גם בהלוואות חברתיות ולקבל בצורה כזאת סכום נאה לצורך השקעה.

  1. להפוך את כספי הפיצויים – לנכס

למרות שאין זה הנושא העיקרי של כתבה זאת, חשוב להמליץ לכל המשקיעים לבדוק היטב גם את ההיבטים הרלוונטיים בנושאים כגון מיסוי נדלן בארהב. חשוב לבדוק מראש מהי התשואה שתוכלו לקבל עבור הנכס המעניין אתכם ולאחר מכן השוו זאת עם הריבית הגלומה במקורות המימון הרלוונטיים עבורכם.

זה גם המקום לציין שמימון עסקה רכישה של נכס יכול להתבצע גם באמצעות מקורות קיימים או כאלה הצפויים להגיע אליכם בעתיד. למשל, אם מועד הפרישה מהעבודה קרוב, אפשר בהחלט ליעד את כספי הפיצויים או חלקם לצורך מימון רכישת נכס נאה. במידת הצורך, אפשר להיעזר בהלוואות לגישור, שנועדו לגשר על פער הזמן שבין הרכישה לבין שחרור כספי הפיצויים. ואם יש לכם סכום כסף שחסכתם או לוויתם אך הוא לא מתקרב לממן רכישה של נכס? במקרה כזה, תוכלו בהחלט להצטרף לקרנות משותפות להשקעה ולעיתים גם ייזום בנדל"ן אמריקאי. כל משקיע הינו שותף בקרן, בדיוק כמו בעל מניות השותף בחברה.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה