נדל"ן בפלורידה: כל הסיבות להשקיע בפלורידה

09.10.2018// מאת:

הנדל"ן יקר? תלוי מה מחפשים ולאן מפנים את המבט. משקיע לא יכול להרשות לעצמו להיות קצר רואי. מי שמסתכל סביב, ולא רק לעבר הסביבה הקרובה והמידית יגלה כי יש בהחלט הזדמנויות. בעוד מחירי הנדל"ן בארץ לא מראים אפילו התחלה של ירידה משמעותית (נכון לאוקטובר 2018), השקעות בחו"ל ממשיכות להוכיח את עצמן כחלופה נאותה. נדל"ן בפלורידה כבר מזמן לא נחשב להשקעה מפתיעה, ולא רק בגלל בזה היה המקום שבו נרשמו בזמנו ירידות מחירים משמעותיות (כחלק מהמשבר האמריקאי של לפני כעשור). עם ההתאוששות במחירים חזרה פלורידה והפכה להזדמנות מצוינת להשקעה. אבל יש עוד הרבה מאוד סיבות להשקיע דווקא שם.

כלכלה ותיירות והשפעתן על נדל"ן בפלורידה

חוק לא כתוב אך מאוד מאוד נכון שמלווה משקיעי נדל"ן מנוסים קובע כי השקעה טובה מסתמכת על סביבה כלכלית בריאה. כלכלה, תעסוקה ויציבות מהווים תמרור מאוד חשוב. כאשר שוקלים לבצע רכישת נדל"ן בפלורידה, אם כן, כדאי להעיף מבט על הסביבה הכלכלית ולהבין מה מתרחש.

פלורידה של העת הנוכחית מסתמנת כבעלת יציבות כלכלית מרשימה. זה נובע לא מעט מכיוון שבמקום יש אוכלוסייה של תושבים מבוססים בגיל העמידה ובגיל הזהב ולא פחות מכך, גם בגלל התיירות המפותחת. ניתן למצוא השקעות נדל"ן בפלורידה שפונות ישירות למשקיעים בתחומי התיירות והמלונאות אבל גם עבור משקיעים אחרים, יש בכך תועלת. בזכות התיירות ישנו שגשוג מקומי בזכות כסף שמגיע מבחוץ ומביא לשגשוג. גם מרכזים רפואיים רבים ובתי מרפא ומרגוע המיועדים לגילאים מבוגרים מהווים מעסיקים באזור ולכל אלה השפעה חיובית מאוד על הכלכלה ועל הנדל"ן.

ביקוש קשיח והשבחת נכסים

עוד סיבה חשוב לכך כי נדל"ן בפלורידה מבוקש מאוד הינו הביקוש למגורים ולעסקים בשכירות. כאשר מחפשים דירות להשקעה בארצות הברית חשוב כי לבדוק כי במקום שמעניין אתכם יהיה קיים שוק יציב של שוכרים ובפלורידה – זה בהחלט מתקיים. יש ריכוז גבוה של מקומות תעסוקה נחשקים, בין היתר בענף התיירות המשגשג ובנלווים אליו והעובדים זקוקים למגורים (רבים מעדיפים מגורים בשכירות). כמו כן, הביקוש הקיים מצד פנסיונרים, המבקשים לרכוש דירות או בתים לצורך מעבר למקום מאזורים אחרים בארה"ב מזמן אפשרות גם למשקיעי ערך, לכאלה שרוכשים נכסים לצורך השבחה.

ביקוש עולה, היצע יורד

עם חלוף הזמן, ניתן לראות כי אחוז הנכסים הריקים בסביבה זו הולך ומתמעט. אם לאחר שיאו של משבר הנדל"ן קרוב ל-20 אחוז מהנכסים שעמדו להשכרה היו ריקים, כיום המצב שונה לחלוטין. הביקוש לנכסים עולה וההיצע יורד. מבחינתם של בעלי נכסים וכאלה שקונים כיום נדל"ן בפלורידה התמונה ברורה. כל הדברים הללו יוצרים השפעה השומרת על מחירי הנכסים מפני ירידה ואפילו מעת לעת מביאים לעליה.

גם הגדולים משקיעים

ולא רק ברכישת נכסים בנויים ניתן לראות הזדמנות. השקעות נדלן בארה"ב בכלל ובפלורידה בפרט נבדקים גם על פי הפרויקטים החדשים כלומר – יזמות נדל"ן. בעת הזאת, ניתן למצוא כמה וכמה פרויקטים גדולים, של מיטב המשקיעים המקצועיים, שעומדים בשלבים שונים של תכנון וביצוע. הדבר מעיד על כך שגם החברות הגדולות, שמשקיעות בביצוע מחקרי כדאיות מאמינים באזור.

ואם מזכירים את המשקיעים הגדולים, כדאי להזכיר דבר נוסף. גם משקיעים בעלי הון עצמי מוגבל יכולים להצטרף. קרנות נדל"ן שמתמחות בפלורידה ובמיאמי מוכנות לקבל משקיעים שרוצים להצטרף. בסופו של דבר, בתמורה להשקעה שיכולה להיות פחותה מעלות של חדר אחד בתל אביב או אפילו בפתח תקווה, אפשר להיות בעלי נכס או בעלי זכויות בהשקעות נדל"ן ובפרויקטים במיאמי ובפלורידה.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה