דברים שחשוב לדעת כאשר עושים השוואת מחירים בביטוחי דירה

27.02.2017// מאת: HAP JOURNAL

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים החשובים יותר שאותו רבים מפספסים. רק נציין כי יש שני סוגי ביטוחי דירה, האחד הוא ביטוח מבנה והשני תכולה. את ביטוח המבנה חובה לבצע כאשר הדירה ממושכנת לבנק, כיוון שהבנק רוצה שכספו יהיה מבוטח במקרה של קטסטרופות כמו – מקרה של שריפה, רעידת אדמה, שיטפונות, נזקי צנרת וכו'.

ביטוחי נדל"ן בחו"ל

כאשר אנו מעוניינים לבצע רכישת נדלן בחול, חשוב שניתן דעת גם לנושא של ביטוח דירה או נכס נדלני אחר בו אנחנו מעוניינים. בבואנו לעשות זאת, מתעוררת בעיית נגישות כיוון שאין לנו יכולת לבקר אותו על בסיס יומי או אפילו על בסיס שבועי, ולכן אנו צריכים להיות בטוחים לשלמותו ולנזקים שיכולים להיווצר. אנו צריכים לדעת מי יהיה אחראי לנזקי שרפה, גניבה, הצפות, תשתיות וחשיפות לתביעות משפטיות של דיירים או גורמי צד שלישי מעורבים.

התאמה נכונה של חוזים מול שוכרים פוטנציאליים, יכולה להוות את ההבדל בין תשלומים מופרזים לחברות הביטוח וגורמים נוספים לבין תשלומים שנוכל לעמוד בהם, או לחלקם בין כול הגורמים המעורבים ולהסיר מעלינו עול כבד. בנוסף, החוזה נכון יבטיח לנו שקט מתביעות שעלולות להיגרם בזמן שיפוצים כאשר הדיירים אינם נמצאים במקום, או עדיין אפילו לא נכנסו לנכס וישנו ספק האם התשלומים השוטפים כמו חשמל, ארנונה, גז, מים ושירותים אחרים חלים עליהם או לא. במקרה כזה הדיירים לא יסכימו לשלם את העול הכספי המדובר.

כמו כן, גם מי שאין ברשותו משכנתא לדירה כדאי שידאג לכיסוי ביטוחי, כיוון שבמקרה של שריפה למשל עלויות שיקום המבנה הינן גבוהות ביחס לעלות החודשית הנמוכה של הביטוח.

ביטוח תכולה לדירה, הוא למעשה מכסה את כל המוצרים והפריטים שיש בדירה מפני שריפה ונזקי טבע, אולם יש אלמנט נוסף שהוא ביטוח כנגד פריצה. במקרה של שריפה או גניבה בעלי הבית יכולים להפסיד כספים רבים, ולכן מומלץ לבטח את הדירה לכל מקרה שלא יהיה, בדיוק כפי שאנו מבטחים את הרכב שלנו ומבצעים השוואות בכמה וכמה חברות.

להשוות מחירים ולבדוק היטב טרם סגירת ביטוח דירה

התחרות הגדולה בשוק מוכרת היטב לכולנו ולמען האמת גם עושה עבורנו את החיים קלים וחסכוניים יותר. לעיתים, הפערים בין החברות השונות יכולים להיות גדולים כאשר מחשבים את ההפרשים לטווח הארוך. ביטוחי דירה מבצעים למשך שנים רבות, מה שאומר שכל שקל יכול לחסוך לנו הרבה כסף בחישוב שנתי. את ההשוואה ניתן לבצע דרך סוכני ביטוח או אתרים שונים ברשת המציעים השוואות ביטוח לדירה, לרכבים, לביטוחי בריאות ובעצם לכל סוגי הביטוחים.

בביטוח דירה למשכנתא ההשוואה נחוצה יותר, כיוון שלרוב בעלי דירות מבטחים את הדירה על ידי ביטוח שאותו מציע הבנק, ולא תמיד הוא הזול ביותר לטווח ארוך, ולכן חשוב לבדוק ומפעם לפעם לבחון את הביטוח ולראות אם יש חברות שמציעות סכומים נמוכים יותר.

השוואות מחירים גם בביטוחי רכב

השוואת מחירי ביטוח רכב, אף היא נחוצה ממש כפי שכל דבר או מוצר שאנו רוכשים וכיום ניתן למצוא חברות ביטוח המציעות דילים מצוינים למבוטחים המרכזים את כל הביטוחים שלהם במקום אחד. ביטוח רכב הוא מעט שונה מביטוחי דירה, כיוון משדובר בפוליסה הכוללת כיסויים המשתנים מפוליסה לפוליסה, הן מבחינת השתתפות עצמית, גובה הפיצויים, שדרוגים ותוספות לפוליסה כמו רכב חילופי, שמשות וגרירה, כיסוי למערכת מולטימדיה ועוד מגוון כיסויים משלמים שונים.

כאן האתגר יהיה גדול יותר, כיוון שיש צורך להשוות בצורה נכונה את הפוליסות על מנת שלא יהיה מצב שהמחירים יהיו שונים בשל הרחבות טובות או פחות טובות.

לסיכום, כאשר אנו עושים ביטוח רכב השוואת מחירים היא נחוצה ביותר, אולם גם בביטוח דירה אין להקל ראש ויש לבדוק היטב את המחירים, מה שיאפשר לנו לחסוך כספים רבים לטווח הארוך, וודאי לא תרצו לדעת כי שילמתם יותר מהשכן ממול על אותה פוליסה.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה