סוגי השקעות מעניינות שאתם צריכים לדעת עליהם

28.08.2016// מאת: HAP JOURNAL

אחת התכונות הנדרשת ביותר למשקיע מצליח, היא היכולת לחשוב מחוץ לקופסה, לזהות מצבים עוד בטרם התרחשותם, לנצל את ההזדמנות, לקפוץ על העגלה בטרם היא תופסת תאוצה ואז מצטרפים אליה המשקיעים הסולידיים השוחים עם הזרם והולכים על בטוח. תכונה זו, היכולת לצפות את העתיד, אמנם נדרשת בתחומי עיסוק רבים, אולם, כאשר מדובר בתחום ההשקעות, היא חיונית, ויכולה להוות את ההבדל בין משקיע מצליח ומרוויח לבין משקיע בינוני, סולידי ואיטי.

איך שוברים את דפנות הקופסה ההשקעתית?

כולנו מכירים ומדקלמים בע"פ את המגוון המצומצם של ההשקעות השגרתיות (נדל"ן מקומי, בורסה, ניירות ערך, אופציות וכד') אולם ברוח היציאה מהקופסה, הנה מספר השקעות שתאפשרנה לכם לגלות את היצירתיות שלכם ואף להפיק רווחים נאים:

  • השקעה באנרגיה סולארית – רואים ירוק ורואים רחוק. בין אם הינכם בעלי בית פרטי או בעלי מבנה עסקי או חקלאי בעל גג שטוח, אחת מההשקעות המוצלחות שעומדות לרשותכם היא ההשקעה במערכת אנרגיה סולארית אשר מאפשרת לכם לא רק לייצר את החשמל לצריכתכם האישית/העסקית, אלא אף להפוך לספק חשמל לרשת החשמל הארצית. עבור חשמל סולארי זה תתוגמלו במסגרת היוזמה של חברת החשמל. השקעה זו נחשבת לכדאית במיוחד עבור תומכי המגמה הירוקה, שבדרך יכולים לתפוס יותר מציפור אחת במכה – גם לתרום לאיכות הסביבה וגם להפיק רווח כלכלי מההשקעה.

 

  • השקעה בנכס בחו"ל – נכסי נדל"ן בחו"ל נחשבים ללהיט אצל המשקיעים הישראלים, כאשר בכל תקופה, ישנה מדינת יעד אחרת הנחשבת ללהיט החם להשקעה. מדובר ברכישת דירה/בית בסכומים נמוכים הרבה יותר מהמחירים המוכרים לנו מישראל, והשכרתם לתושבים מקומיים. מדובר בקונספט שכירות הדומה לזה שאנחנו מכירים מישראל, אולם ישנם מספר אתגרים הנובעים מהיותו של הנכס ממוקם במדינה אחרת. למשל, הצורך לשכור חברת ניהול שתנהל את כל נושא השכירות מול הדיירים השוכרים, הצורך באנשי מקצוע מקומיים אמינים (כמתווך, עו"ד ורו"ח) וכן הלאה.

 

  • השקעה במיזם היי-טק – לא לחינם נחשבת מדינת ישראל כמובילה בתחום ההיי-טק והסייבר. בכל יום צצים סטרטאפים חדשים ורעננים, אשר מציעים פתרונות בלתי שגרתיים לבעיות טכנולוגיות מציקות. המבחר הענק והמגוון של המיזמים רובו גלוי לעיני הציבור הרחב, אולם מעטים הם אלה היכולים לשים אצבע על מיזם מסוים ולומר "זה! זה הולך לעשות את זה, ובגדול!". גיוסי הון מוכרזים מהווים הזדמנות להתברג לתוך השקעה כזו, במידה ויש לכם את היכולת לזהות הזדמנויות פז.

לסיכום:

תחום ההשקעות הוא תחום גדול ורחב, ולעיתים, תחושת הבטן שלכם תוביל אתכם ישירות להשקעה מוצלחת. אולם, תמיד מומלץ לגבות את תחושת הבטן בליווי של אנשי מקצוע בתחום ההשקעות ובייעוץ של אנשים מהתחום בו אתם שוקלים להשקיע, אשר יוכלו לנתח את הסיכונים ולתת לכם את הכלים שה"בטן" שלכם אולי לא תוכל לספק.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה