איכויות של סוכן נדל"ן טוב

20.05.2015// מאת: HAP JOURNAL

כמה פעמים ניסו למכור לכם משהו והרגשתם שאין עבודה מקצועית מאחורי המכירה? בין אם זה משחת שיניים או רכב, אנשי מכירות ימכרו לפעמים גם את סבתא שלהם בשביל לבצע את המכירה. פעמים רבות, סוכני נדל"ן נחשבים לאנשי מכירות, מכיוון שמטרתם המרכזית היא סגירת עסקה, אך אין כך הדבר, סוכן נדל"ן הוא איש מקצוע, הוא יועץ השקעות ואיכות חיים, הוא אדם שסוגר עסקאות בסכומים גדולים, ולכן אלמנט המכירה במקרה זה הוא מיותר לגמרי. המאמר שלפניכם מיועד לסוכני נדל"ן שמעוניינים לבצע את עבודתם בצורה טובה יותר, וגם ללקוחות שמעוניינים לקבל עצות לגבי בחירת סוכן נדל"ן טוב שישרת את צרכיהם. בעמוד זה תמצאו את התכונות המרכזיות שכל סוכן נדל"ן צריך שיהיה לו, בדיוק אותן התכונות שהופכות אותו מסתם עוד איש מכירות לאיש מקצוע.

עבודה מקצועית, לא רק עבודת מכירות

 

יזמות נדל"ן היא תחום מורכב וסבוך, הדורש שנים רבות לצבירת תשואה, והיכרות מעמיקה עם התחום במטרה להניב את הרווח הרצוי מהשקעות מסוימות. פעמים רבות, השקעות נדל"ן מתבצעות בשווקים זרים, בהם אחוזי התשואה גבוהים יותר והסיכון נמוך יותר, ולכן נדרשת היכרות עם השוק הזר בו מתבצעת ההשקעה. סוכן נדל"ן איכותי הוא איש מקצוע, ולכן ידע להמליץ ללקוחותיו על הנכסים הנכונים ביותר עבורם, ולא על הנכסים שיניבו לו את הרווח הגבוה ביותר מעמלות המכירה. זה נכון שאיש מכירות טוב ידע לשכנע רוכש פוטנציאלי לביצוע הרכישה, אך לא כך עובד סוכן נדל"ן איכותי שמעוניין להרחיב את מעגל לקוחותיו, ולשמור על לקוחותיו הקיימים מרוצים. לקוחות מרוצים מפנים אל הסוכן האיכותי לקוחות נוספים, ובכך מגדילים את ההכנסה שלו בצורה משמעותית, הולכת וגדלה לאורך זמן.

סוכן נדל"ן טוב ידע לשווק את עצמו בדרכים חדשות

 

כל סוכן נדל"ן צריך להגיע לקהלי יעד חדשים, ועדיף לעשות זאת בדרכים לא שגרתיות. כאשר אתם מגיעים אל סוכן חדש שאינו מבין כל כך מה הוא עושה, זה ניכר בהרגשה מהשיחה איתו, ומהניסיונות שלו למכור לכם. לעומת זאת, סוכן מקצועי שעובד כבר שנים בתחום, מרחיב את מעגלי העסקים שלו בדרכים חדשות, ויוצר קשרים חדשים כל העת. תוכלו לראות סוכנים שפעילים כבר שנים המגלים בכל יום דרכים חדשות להרחיב את מעגל ההיכרות שלהם, ולהמליץ על נכסים כאלה ואחרים להשקעה איכותית, בארץ ובחו"ל. על מנת להיות סוכן נדל"ן טוב, יש צורך לצאת מאפשרויות הפרסום והשיווק הרגיל, מכיוון שלא מדובר בקופסת קוטג', אלא בבית אמיתי או נכסים יקרים אחרים המועברים בעסקה.

לתת הרגשה טובה ללקוח, בין אם נסגרה עסקה ובין אם לא

 

סוכן שעוסק במכירת נדל"ן להשקעה רואה פעמים רבות עסקאות נופלות לו מול העיניים. פעמים רבות, מדובר בכמה אלפי שקלים יפים שיכולים להיכנס לכיסו, ונעלמים מנגד עיניו בבת אחת. כמובן שזה מעצבן, מבאס וגם מתסכל, אך סוכן טוב תמיד צריך לזכור שהוא נותן שירות ולא מתעסק במכירות נטו. סוכן איכותי ידע לשרת את הלקוחות שלו בצורה טובה ונאמנה, גם אם אין לו רווח ישיר בעניין, וידע להמליץ על הנכסים הנכונים ביותר עבורם. במידה והעסקה לא נסגרה, זה לא אומר כלום לפעם הבאה, ועדיף לשמור את הלקוח מרוצה על מנת להחזיר אותו למעגל הקניה בפעם הבאה שירצה לבצע עסקה, מאשר להוציא את הלקוח זעוף וכועס, בגלל הרגשה לא נעימה שהסוכן השאיר אצלו.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה