לרכוש נדל"ן בפלורידה, איך לאתר אזורי השקעה?

13.02.2017// מאת: HAP JOURNAL

עבור אנשים שרוצים להשקיע בחו"ל, בנכסי נדלן איכותיים, ארצות הברית תהיה מקום טוב להתחיל בו. אך כדאי להתמקד ולשאת עיניים לאזורים ספציפיים – והפעם נציע להפנות מבט לעבר פלורידה. פלורידה, שבדרום ארצות הברית, איננה סתם עוד מדינה. זוהי אחת המדינות המאוכלסות ביותר בארצות הברית. זוהי מדינה בעלת מזג אוויר מצוין וזו גם אחת המדינות שמושכות מספר תיירים גדול במיוחד. עבור משקיעי נדלן, חשוב לא פחות לדעת – נדלן בפלורידה נחשב להשקעה טובה מאוד. אך יש לזכור שגם אם פלורידה נחשבת למדינה, הרי שישנה חלוקה פנימית ויש הבדלים, לעיתים ניכרים, בין אזור אחד לבין אזור אחר. אם השקעה בפלורידה, בנדלן, נראית לכם מתאימה, כדאי שתדעו איך לאתר נכון את האזורים המתאמים.

נדלן בפלורידה – מתרכזים באזורים מפותחים

לפני רכישת נדלן בפלורידה חשוב להכיר את האזורים המפותחים ביותר והמיושבים ביותר במדינה זו. ללא ספק אזור מפותח וראוי ביותר להשקעה מצוי בחלק הדרומי של פלורידה, אך גם בדרום יש סביבות שונות, בעלות מאפיינים מובחנים.

עבור משקיע שמחפש נדלן בארהב ורוצה להחליט נכון, סביבת מיאמי יכולה להיות פוטנציאל מעולה לביצוע ההשקעה. זהו אזור מפותח מאוד, שהביקוש לנכסים בו משמעותי ביותר. אך לא רק אזור מיאמי, בקרבת העיר עצמה יוכל להיות נכון למשקיע. גם אורלנדו, טמפה או סרטומה נחשבים למוקדי משיכה חשובים למשקיעי הנדלן. אך האם די בכל השמות המוכרים הללו והמרכזיים הללו, בכדי להבטיח למשקיע שהוא מבצע את ההחלטה הנכונה? יש עוד דרכים לאתר נכונה אזורי השקעה.

הכל על נדלן בפלורידה

השקעה במרכזי השכלה

בפלורידה יש אתרי נופש מרובים ויש גם אתרי תיירות וגם מרכזי חקלאות. אך עבור משקיע שמחפש נדלן בחול יש עוגן אחד שניתן להיאחז בו כאשר רוצים למצוא אזורי השקעה טובים. העוגן שאנו מדברים עליו הוא מרכזי ההשכלה הגבוהה. בפלורידה כמה אוניברסיטאות ומכללות משגשגות ובקרבת מקום ניתן לחוש היטב את האווירה המיוחדת של הקמפוסים.

במידה רבה, נכון לראות במרכזי ההשכלה הללו גורם מיצב, שמבטיח שערכם של הנכסים באזור זה יישאר יציב. באזורים כאלה ניתן למצוא אוכלוסייה צעירה ובעלת שאיפות. באזורים כאלה ניתן לראות השקעה בתשתיות ובפיתוח. באזורים כאלה אולי אין הרבה מאוד נכסים פנויים, אך כאשר מוצאים נכס באזור זה, הרי שמדובר בהשקעה בטוחה.

אזורים שמושכים השקעות

אי אפשר לבצע השקעה חכמה בלי לתת את הדעת גם לנושאי מיסוי נדלן בארהב. אך באותה נשימה נזכיר שבחירה באזור הנכון תתבצע לא רק על סמך הבדלים במיסוי בין מקומות שונים. לצד הבדלים חשובים אלה, ראוי להשקיע גם על סמך ציפיות לעתיד. למשל, משקיע שמקבל מידע אודות השקעה צפויה באזור מסוים בפלורידה, אזור שעד כה נחשב לנחשל יחסית, יוכל לראות בכך מפתח לערך מוסף. אזור שבו צפויות השקעות ממשלתיות לצרכי שיקום או פיתוח צפוי להביא לעליה ניכרת בערך הנכסים. זוהי הזדמנות יוצאת מהכלל לנכס טוב במחיר נמוך.

השקעה ונתוני תעסוקה

סימן נוסף שיכול לעזור באיתור אזור טוב לצורך השקעה בנדלן מצוי בנתוני תעסוקה. נתונים כאלה מפורסמים באופן תדיר והגישה אליהם איננה מסובכת. אם רוצים ומחפשים ראש שקט ונקי מדאגות, עדיף לחפש נכס באזורים בעלי יציבות תעסוקתית. כיוון מחשבה זה יהיה נכון במיוחד למשקיעים שלא שואפים בהכרח למצוא את הנכס הזול ביותר או את זה שישלש את ערכו בשנים הקרובות. כיוון מחשבה כזה יהיה נכון למשקיעים סולידיים, שרוצים אזור שבו השוכרים יהיו טובים וישלמו בקביעות וללא בעיות.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה