סובחי טנוס – מומחה להשקעות נדל"ן ובניית בניינים

08.03.2015// מאת: HAP JOURNAL

סובחי טנוס הוא אחד מאנשי הנדל"ן הוותיקים והמוערכים בארץ, שלאחר שנים רבות של פעילות ענפה כקבלן ביצוע החל לעסוק גם בהשקעות בתחום הנדל"ן.

המעבר מביצוע בלבד ליזמות והשקעות

 

סובחי טנוס - מומחה נדל"ן

 

חשוב להדגיש שעל אף שהמעבר מקבלנות ביצוע והקמת פרויקטים עבור יזמים אחרים להשקעות ויזמות בכוחות עצמך נראה כהתפתחות טבעית, הרי שמדובר בקפיצת מדרגה של ממש, שכן לא כל קבלן בניין ניחן בתכונות המתאימות ליזמים ומשקיעים.

יחד עם זאת עבור סובחי טנוס מדובר היה בצעד מתבקש, שבהחלט הוכיח את עצמו.

ראשית, הוא ביצע את המעבר לאחר למעלה משלושה עשורים של פעילות מגוונת במיוחד בתחום הנדל"ן ולאחר שעמד מאחורי הקמת פרויקטים רבים, הן למגורים והן למסחר – כך שהניסיון הנרחב שהוא צבר מאפשר לו לברור בין הזדמנויות אמיתיות לבין מלכודות מסוכנות.

בנוסף, הוא צירף אליו לחברה שאותה ייסד ב- 2008, ס.ט.ר נדל"ן, את שני בניו ראיד ורמזי ושניהם מהווים כוח עזר בעל תרומה משמעותית – רמזי הוא מנכ"ל החברה וראיד אחראי על פעילותה המוצלחת במיוחד בפולין, שם שותפה "ס.ט.ר" עם "שיכון ובינוי" בחברה ששמה Asbud הנחשבת לאחת מחמש חברות הבנייה המובילות בבירה ורשה.

סיבה נוספת לכך שהמעבר מביצוע בלבד ליזמות והשקעות היה הכרח המציאות עבור טנוס היא השחיקה המתמדת ברווחיותם של קבלני הביצוע בישראל, כשבלא מעט מקרים מסיים הקבלן את הפרויקט בהצלחה מבחינה טכנית ותפעולית אך ברווח זעום או אפילו הפסד.

ההשקעה של סובחי טנוס בקניון ביג פאשן נצרת

 

 

 

סובחי טנוס גדל בנצרת ואמנם כיום עסקיו פרושים לא רק ברחבי הארץ אלא גם בחו"ל (ובפרט כאמור בפולין) אבל בכל זאת יש לו פינה חמה בלב לעיר הולדתו, ועל כן הוא בחר להשקיע בה – מה גם שמדובר במקום בעל פוטנציאל עצום מבחינה נדלנית, הן בשל המיקום האופטימלי בלב הגליל והן בזכות ההתפתחות המואצת של העיר וגם של האזור כולו.

ההשקעות של ס.ט.ר נדלן בעיר נצרת הן באמצעות חברה ששמה "ארמון ההגמון" בה היא שותפה. חברה זו שותפה עם קבוצת ביג (של יהודה נפתלי) בקניון ביג פאשן נצרת, וכן עתידה לבנות בסמוך לו שכונת יוקרה באותו שם, "ארמון ההגמון" (על קרקע שהייתה שייכת לכנסייה היוונית).

קניון ביג פאשן הוא דוגמה מצוינת להשקעה חכמה במיוחד של סובחי טנוס. המיקום שלו – בהצטלבות הכבישים 60 ו-75 – מקנה גישה נוחה לתושבים מכל רחבי האזור, והמדיניות על פי הוא מתנהל – כיבוד בני כל הדתות ובמסגרת זאת למשל ציון כל החגים הנחגגים בארץ – מושכים אליו תמהיל לקוחות מגוון ביותר, כשלאטרקטיביות של ביג פאשן נצרת תורם גם המבחר הרחב של החנויות בו, בין אם אלה היוקרתיות דוגמת ניין ווסט ופייר קרדן ובין אם אלה הפונות לכל המשפחה דוגמת גולף, גולברי, זארה ופוקס. בשנת 2013 כבר דורג הקניון, שנפתח רק 4 שנים קודם לכן, במקום ה-12 המכובד בדירוג הקניונים השנתי של העיתון הכלכלי "גלובס", ושוויו מוערך בלמעלה מרבע מיליארד ש"ח.

עמידה בכל התחייבות

 

 

יזמות בכל תחום ובפרט בעולם הנדל"ן כרוכה כמובן ברמת סיכון מסוימת. טנוס, שמאז ומתמיד מקפיד על מילוי כל התחייבויותיו וידוע בתחום הבנייה כמי שמילה שלו זו מילה וכמי שהפרויקטים שהוא בונה תמיד מוכנים בזמן, השכיל לשמר את האמינות שלו גם לאחר המעבר ליזמות, ומקפיד לא לקחת על עצמו סיכונים מיותרים והתחייבויות שהוא אינו משוכנע לחלוטין שיוכל לעמוד בהן – סיבה נוספת להצלחה שלו.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה