הלוואות לעסקים לצורך רכישת נדל"ן ליזמים ובעלי עסקים

30.10.2016// מאת: HAP JOURNAL

כמעט כל עסק זקוק בין השאר גם לנדל"ן לצורך פעילותו השוטפת – בין אם מדובר במשרדים שמהם יפעלו העובדים של העסק, בין אם מדובר בשטחי אחסון לחומרי הגלם להם זקוק העסק, בין אם מדובר במרחב למיקום מכונות ופסי ייצור וכמובן שישנם עוד צרכים המחייבים שטח.

כמו הנדל"ן למגורים, גם הנדל"ן לעסקים הפך ליקר מאוד בשנים האחרונות כך שבאופן טבעי בלא מעט מקרים זקוקים העסקים לפתרונות מימון כמו הלוואות לעסקים המותאמות במיוחד למטרה ספציפית זו, רכישת נדל"ן.

לא כמו משכנתא רגילה

בדרך כלל כשאנחנו רוצים לרכוש נדל"ן ואין לנו את מלוא הסכום הדרוש כדי לממן את הקנייה, אנחנו חושבים על משכנתא – אותה הלוואה לטווח ארוך (לפעמים עד 25-30 שנה) שמוצעת במספר מסלולים ובכל מקרה מחייבת אותנו לשעבד לטובת הבנק או הגוף שמעניק לנו את ההלוואה את הדירה או הבית שקנינו.

אבל כמו שישנם פתרונות מימון לעסקים אשר שונים באופן מהותי מפתרונות המימון שמוצעים לאנשים פרטיים, כך גם במקרה של רכישת נדל"ן ע"י בעלי עסקים ויזמים לא מדובר במשכנתא רגילה, אלא בהלוואה בתנאים טובים יותר.

הסיבה העיקרית לכך שתוכלו לקבל תנאים טובים יותר עבור רכישת נדל"ן לעסק היא שהעסק נהנה מהכנסות, כך שניתן לשעבד לא רק את הנדל"ן עצמו אלא גם חלק מהפעילות העסקית וכך לקבל ריבית נמוכה יותר ותנאי החזר נוחים יותר באופן כללי.

מדוע חשוב לחפש הלוואה גמישה?

כשמחפשים הלוואות לעסקים תמיד כדאי להעדיף את אלה הגמישות יחסית.

הסיבה העיקרית לכך היא שהפעילות העסקית השוטפת עשויה להתאפיין בתנודתיות, שהרי ברוב התחומים העסקיים אין יציבות מוחלטת ואפילו עסקים מבוססים היטב לא נהנים מתזרים מזומנים קבוע.

מצד שני ייתכן גם מצב שבו העסק יכול להחזיר חלק גדול מההלוואה בבת אחת, וכך להיפטר מההחזרים החודשיים שעלולים להכביד על ההתנהלות השוטפת.

בהתאם רצוי לחפש הלוואה גמישה, כשבמידת הצורך ניתן להיעזר באחת מאותן חברות ייעוץ פיננסי אשר מציעות ליווי לעסקים שזקוקים לפתרונות מימון לצורך כזה או אחר.

למה כדאי לחפש עזרה לפני לקיחת הלוואות לעסקים?

באופן כללי כדאי להיעזר בחברת ייעוץ פיננסי כשלוקחים הלוואה לעסק לצורך רכישת נדל"ן.

הסיבה לכך היא שלרוב בעלי העסקים אולי יש מושג סביר לגבי נושאים פיננסיים כמו אשראי דוקומנטרי, הלוואת בלון, ליסינג הפוך וכו', אבל כשעל הפרק הלוואה בסכום גבוה במיוחד (כפי שמחייב מחירו של הנדל"ן בימינו) וכל שבריר אחוז עשוי להיות משמעותי עד מאוד, שלא לדבר על תנאי ההחזר שעשויים להיות קריטיים מבחינת השפעתם על התפקוד השוטף של העסק, כדאי לנצל את הידע המקצועי והניסיון של מי שמתמחים באיתור פתרונות מימון אופטימליים לכל צורך.

כל המקורות של הלוואות ליזמי נדל"ן ועסקים

יזמות נדלן היא נדבך מרכזי בכל כלכלה מודרנית, וחשובה עד מאוד לטובת ההתפתחות של כל מדינה שהרי הצורך בקורת גג הוא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר הקיימים כיום.

מצד שני כדאי לדעת שהבנקים המסחריים לא תמיד ששים לממן פרויקטי נדל"ן, ובמקרים מסוימים הם גם עלולים להערים קשיים על מתן הלוואה לטובת רכישת נדל"ן לעסק, גם אם העסק משגשג.

אם כך הדבר, ובעצם בכל מקרה, כדאי לחפש אופציות נוספות ובפרט לפנות אל חברות מימון חוץ בנקאי בעלות ניסיון במימון עסקאות נדל"ן.

יש לוודא שלחברה אליה פניתם רישיון תקף מטעם משרד האוצר לעסוק במתן הלוואות, ועוד המלצה היא לבצע סקר שוק מקיף ויסודי, כאמור בעזרת אנשי מקצוע מיומנים.

אופציה מומלצת נוספת היא קרנות השקעה בנדל"ן.

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה