מודל ההשקעה

מודל ההשקעה

מהות ההשקעה

הצטרפות להשקעה פיננסית ביזמות נדל"ן באזורים הנהנים מביקוש גבוה בארצות הברית במסגרת פרויקטים שיוזמת ומקימה יזמית הנדל"ן. הפרויקטים ממוקמים אסטרטגית בשכונות מתפתחות – מקומות בהם הרווח עדיין לא מוצה והם בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי בשנים הבאות.

מיקום הפרויקטים בסמוך למוקדים עירוניים כמו אוניברסיטאות, בתי חולים, מרכזי קניות, המהווים "עוגן שכונתי" בהם יש ביקוש רב לדירות למגורים ולהשכרה מגדיל את פוטנציאל הרווח ומקטין את חוסר הוודאות והסיכון שבהשקעה.

לצורך מימון רכישת הקרקעות לבניית הפרויקטים, מגייסת החברה הון ממשקיעים פרטיים ומוסדיים, החברה משקיעה אף היא כ-20% מהונה בכל פרויקט ובכך מייצרת זהות אינטרסים מלאה בינה לבין המשקיעים.בתמורה נהנים המשקיעים מתשואות שנתיות גבוהות מרוב תכניות החיסכון הקיימות היום בשוק.

 

עלות ההשקעה

מכיוון שמדובר בהשקעה ישירות אצל היזם, נחסכים פערי תיווך ועלויות הקיימים בהשקעות אחרות בשוק. ישנו תשלום חד-פעמי של דמי ניהול בגובה של אחוזים מסוימים מסך ההשקעה, כתלות בסכום ההשקעה והמסלול הנבחר.
HAP VENTURE FUND אינה גובה תשלומים נוספים או דמי תיווך במהלך הפרויקט.

משך ההשקעה
ההשקעה בקרן הנה השקעה פיננסית ביזמות נדל"ן. משך ההשקעה הממוצע הינו כשלוש/ארבע שנים עד למימוש הפרויקט עם סיום הבנייה ומכירת הבניין.

בטוחות
המשקיע הינו חלק משותפות מוגבלת ואחריותו מוגבלת לגובה השקעתו בלבד. השותפות המוגבלת מחזיקה באמצעות כספי המשקיעים בחברת LLC אמריקאית שהיא בעלת הקרקע ומנהלת הפרויקט. כשותף מועדף, מקבל המשקיע חלק יחסי בנכסי החברה (הקרקע והפרויקט) המהווים בטוחה להשקעה. לכל פרויקט יגויסו כספי המשקיעים בנפרד. הכספים ממשקיעים יועברו לחשבון ייעודי לפרויקט. החשבון ינוהל על ידי רו"ח של הקרן, משרד רואי חשבון אשל, מרקוביץ, כהן וכן ע"י פירמת ראיית החשבון Deloitte ישראל.

פשטות
הקרן מטפלת בכל ההיבטים הקשורים  בניהול ההשקעה על מנת שלמשקיע יהיה "ראש שקט". לאחר בדיקת נתוני ההשקעה וקבלת החלטה להשקיע, יהיה על המשקיע לחתום על הסכם התקשרות ולהעביר את סכום ההשקעה לחשבון הפרויקט.

הערה: סך ההוצאות והעלויות, משך הפרויקט ופוטנציאל התשואה מבוססים על תחזיות והערכות, אשר עשויות שלא להתממש. מכאן שמשך הפרויקט, והתגמול הסופי למשקיעים, עלולים להיות שונים ואף מהותית מהאמור לעיל.

כיצד מצטרפים

על מנת להצטרף לקבוצת המשקיעים האיכותית בפרויקטים של HAP INVESTMENTS בארצות הברית אין צורך בסכומי כסף גדולים או ברקע קודם בהשקעות. ניתן לקבל מידע אודות מודל ההשקעה והעסקאות הרלוונטיות כיום באתר שלנו.

הצטרפות לרשימת המשקיעים שלנו תחשוף אתכם לעסקאות המשמעותיות ביותר במנהטן המבוצעות על ידי HAP INVESTMENTS, חברה אמריקאית בבעלות ישראלית המועמדת לתואר יזם השנה בארצות הברית לשנת 2014 מטעם ארנסט אנד יאנג ארה"ב.

ההרשמה אינה כרוכה בתשלום ואינה מחייבת. לאחר סיום תהליך ההרשמה הקצר, ייכנס שמך למאגר המשקיעים הפוטנציאלים של הקרן ולאחר מכן יועברו אלייך אפשרויות השקעה מפורטות.

במידה ותמצא את ההשקעה כמעניינת ומתאימה לצרכיך, צור עמנו קשר. לאחר מכן בתהליך היכרות ומיפוי צרכים קצר עם הקרן תוכל להיבחר ולהצטרף למשקיעים של HAP VENTURE FUND.

לאחר בחירת ההשקעה המתאימה לך וחתימה על חוזה תתבקש להעביר את סכום ההשקעה לחשבון הבנק של הקרן המבוקר על ידי משרד רואי חשבון אשל, מרקוביץ, כהן עד למועד ביצוע ההשקעה.

במהלך תקופת ההשקעה תקבל סיסמה ייחודית וגישה לאזור המשקיעים באתר הקרן ובו תוכל לקבל עדכונים תקופתיים בהם יפורט שלבי התקדמות הפרויקט עד לסיומו. בנוסף, ניתן לעמוד בקשר רציף עם נציגי הקרן בכל שאלה ועדכון.

בשלב מימוש ההשקעה ולחוקת הרווחים יועברו הכספים (קרן + רווח) ישירות לחשבונות הבנק של המשקיעים בתהליך מבוקר על ידי משרד רואי חשבון אשל, מרקוביץ, כהן וכן על ידי פירמת ראיית החשבון EY ישראל.

עם מי להשקיע

ניתן למצוא כיום מספר חברות המתמחות בהשקעות נדל"ן בארה"ב. חברות אלו נמצאות בארץ ונגישות למשקיע הישראלי ובכך הופכות את תחום ההשקעה בחו"ל לזמין לישראלים. יתרון זה מאפשר למשקיעים אפיק נוסף להשקעה, עם זאת מצריך מאמץ בבחירת החברה המתאימה לביצוע ההשקעה.

איך בוחרים חברה שתנהל עבורך את ההשקעה ?

נוכחות בשוק המקומי מול שליטה מרחוק

חשוב להבחין בין חברות להן יש נציגות/שותף מקומי בארץ בה מתבצעת ההשקעה, לבין חברות להן משרדים בישראל בלבד. בהשקעה בחו"ל, ישנה חשיבות רבה לגורם מקומי החי את השוק ומסוגל לזהות, בזמן אמת, שינויים ומגמות בשוק. חשיבות נוכחותו של היזם בחו"ל משמעותית גם משום שזמינותו של המשקיע "לקפוץ" ולבקר בפרויקט נמוכה. היזם יכול לעשות זאת עבורו באמצעות המשרד המקומי.

האם זה תחום ההתמחות של החברה או רק חלק מהפעילות שלה?

כדאי לבחור בחברה שיזמות נדל"ן בארצות הברית זה תחום הפעילות העיקרי שלה משום שניסיון מקצועי, קשרים עסקיים מפותחים, הכרות עם השוק ועם האזור הספציפי בו מתבצעת ההשקעה, ונוכחות מאפשרים רכישת נכסים במחירים אטרקטיביים, שליטה גבוהה יותר על הפרויקט ויכולת תגובה מהירה לנסיבות שוק משתנות. מרכיבים אלה מקטינים את הסיכון בהשקעה ומגדילים את פוטנציאל ההשבחה של הנכס.

מתווך מול יזם

אחת השאלות החשובות שמשקיע צריך לשאול את עצמו בטרם הוא נכנס לשותפות עם החברה היזמית היא מהו מעמדה של החברה בהשקעה. האם החברה בה הוא משקיע משמשת כמתווכת ורק מגייסת את כספי המשקיעים, או שהיא שותפה אמיתית בהשקעה. כשהחברה היזמית המנהלת את ההשקעה משקיעה מהונה העצמי בפרויקט, יש לה אינטרס ישיר בהצלחתם של המשקיעים. כך נוצרת זהות אינטרסים בין החברה היזמית למשקיע. יזם שמשקיע בפרויקט, מצהיר למעשה על אמונו הרב בפרויקט ועל הציפייה שלו להצליח ולהרוויח בעיסקה זו, ולכן הוא מוכן לסכן את ההון העצמי שלו. במקרה זה יכול המשקיע לחוש בטחון רב יותר בסיכוייה של ההשקעה להיות מוצלחת ורווחית.

בנוסף, כאשר המשקיע חובר ליזם לצורך ההשקעה, הוא מקטין את הסיכון בעיסקה שכן, הוא חובר עם הגורם האחראי לביצוע ומימוש הפרויקט. מכיוון שכל המשקיעים, כולל היזם, מקבלים את הרווחים בסוף ההשקעה, גדל הסיכוי שההשקעה תגיע לסיומה. כאשר ההשקעה מתבצעת מול חברה המשמשת כמתווכת בין יזם למשקיעים, לחברה אין כל מחויבות ביצועית או פיננסית להצלחתו של הפרויקט או השלמתו .אחריותה של החברה המתווכת מסתכמת בשיווק הפרויקט למשקיעים פוטנציאלים וגיוס הכספים. בהשקעה ישירות אצל היזם קיים יתרון משמעותי נוסף והוא חיסכון בעלויות תיווך. היזם גובה תשלום חד פעמי בכניסה להשקעה לכיסוי הוצאות ההקמה ואינו גובה תשלומים נוספים במהלך חיי הפרויקט או בשלב חלוקת הרווחים. לעומת זאת השקעה באמצעות חברה מתווכת מגדילה באופן משמעותי את עלויות ההקמה, גובה דמי ניהול שנתיים, ובסיום ההשקעה, חלק מרווחי המשקיעים.

ליווי לאורך כל חיי ההשקעה

ליווי משקיעים לאורך כל תקופת ההשקעה ההוא חשוב מאוד, בעיקר לאלו אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות. ליווי מקצועי ואישי בשפה העברית לאורך כל הדרך מעניק למשקיע ביטחון, תמיכה והכוונה שמאפשרים לו לבצע השקעות רווחיות ומוצלחות.

מחויבות לשקיפות

השקעה בנדל"ן בכלל ובמדינה זרה בפרט כרוכה באי וודאות וחששות. חשיפה מלאה למידע יכולה לסייע בהפגת חששות אלה. השקעה ישירות אצל היזם מאפשרת למשקיע גישה לנתוני העיסקה כבר בתהליך קבלת ההחלטות הראשוני.