עם מי להשקיע

עם מי להשקיע

ניתן למצוא כיום מספר חברות המתמחות בהשקעות נדל"ן בארה"ב. חברות אלו נמצאות בארץ ונגישות למשקיע הישראלי ובכך הופכות את תחום ההשקעה בחו"ל לזמין לישראלים. יתרון זה מאפשר למשקיעים אפיק נוסף להשקעה, עם זאת מצריך מאמץ בבחירת החברה המתאימה לביצוע ההשקעה.

איך בוחרים חברה שתנהל עבורך את ההשקעה ?

 

נוכחות בשוק המקומי מול שליטה מרחוק

חשוב להבחין בין חברות להן יש נציגות/שותף מקומי בארץ בה מתבצעת ההשקעה, לבין חברות להן משרדים בישראל בלבד. בהשקעה בחו"ל, ישנה חשיבות רבה לגורם מקומי החי את השוק ומסוגל לזהות, בזמן אמת, שינויים ומגמות בשוק. חשיבות נוכחותו של היזם בחו"ל משמעותית גם משום שזמינותו של המשקיע "לקפוץ" ולבקר בפרויקט נמוכה. היזם יכול לעשות זאת עבורו באמצעות המשרד המקומי.

האם זה תחום ההתמחות של החברה או רק חלק מהפעילות שלה

כדאי לבחור בחברה שיזמות נדל"ן בארצות הברית זה תחום הפעילות העיקרי שלה משום שניסיון מקצועי, קשרים עסקיים מפותחים, הכרות עם השוק ועם האזור הספציפי בו מתבצעת ההשקעה, ונוכחות מאפשרים רכישת נכסים במחירים אטרקטיביים, שליטה גבוהה יותר על הפרויקט ויכולת תגובה מהירה לנסיבות שוק משתנות. מרכיבים אלה מקטינים את הסיכון בהשקעה ומגדילים את פוטנציאל ההשבחה של הנכס.

מתווך מול יזם

אחת השאלות החשובות שמשקיע צריך לשאול את עצמו בטרם הוא נכנס לשותפות עם החברה היזמית היא מהו מעמדה של החברה בהשקעה. האם החברה בה הוא משקיע משמשת כמתווכת ורק מגייסת את כספי המשקיעים, או שהיא שותפה אמיתית בהשקעה.

כשהחברה היזמית המנהלת את ההשקעה משקיעה מהונה העצמי בפרויקט, יש לה אינטרס ישיר בהצלחתם של המשקיעים. כך נוצרת זהות אינטרסים בין החברה היזמית למשקיע. יזם שמשקיע בפרויקט, מצהיר למעשה על אמונו הרב בפרויקט ועל הציפיה שלו להצליח ולהרוויח בעיסקה זו, ולכן הוא מוכן לסכן את ההון העצמי שלו. במקרה זה יכול המשקיע לחוש בטחון רב יותר בסיכוייה של ההשקעה להיות מוצלחת ורווחית.

בנוסף, כאשר המשקיע חובר ליזם לצורך ההשקעה, הוא מקטין את הסיכון בעיסקה שכן, הוא חובר עם הגורם האחראי לביצוע ומימוש הפרויקט. מכיוון שכל המשקיעים, כולל היזם, מקבלים את הרווחים בסוף ההשקעה, גדל הסיכוי שההשקעה תגיע לסיומה.

כאשר ההשקעה מתבצעת מול חברה המשמשת כמתווכת בין יזם למשקיעים, לחברה אין כל מחויבות ביצועית או פיננסית להצלחתו של הפרויקט או השלמתו .אחריותה של החברה המתווכת מסתכמת בשיווק הפרויקט למשקיעים פוטנציאלים וגיוס הכספים.

בהשקעה ישירות אצל היזם קיים יתרון משמעותינוסף והוא חיסכון בעלויות תיווך. היזם גובה תשלום חד פעמי בכניסה להשקעה לכיסוי הוצאות ההקמה ואינו גובה תשלומים נוספים במהלך חיי הפרויקט או בשלב חלוקת הרווחים. לעומת זאת השקעה באמצעות חברה מתווכת מגדילה באופן משמעותי את עלויות ההקמה, גובה דמי ניהול שנתיים, ובסיום ההשקעה, חלק מרווחי המשקיעים.

ליווי לאורך כל חיי ההשקעה

ליווי משקיעים לאורך כל תקופת ההשקע ההוא חשוב מאוד, בעיקר לאלו אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם ההשקעות. ליווי מקצועי ואישי בשפה העברית לאורך כל הדרך מעניק למשקיע ביטחון, תמיכה והכוונה שמאפשרים לו לבצע השקעות רווחיות ומוצלחות.

מחויבות לשקיפות

השקעה בנדל"ן בכלל ובמדינה זרה בפרט כרוכה באי וודאות וחששות. חשיפה מלאה למידע יכולה לסייע בהפגת חששות אלה. השקעה ישירות אצל היזם מאפשרת למשקיע גישה לנתוני העיסקה כבר בתהליך קבלת ההחלטות הראשוני.

כתבו לנו ונשמח לענות על כל שאלה

הפרויקטים שלנו

לכל הפרויקטים