למה להשקיע

למה להשקיע

השקעות כחלק מניהול ההון האישי

השקעות פיננסיות והשקעות בנדל"ן צריכות להיות חלק מאסטרטגיה של ניהול ההון האישי שלנו. כשאנחנו מנהלים את הוננו, אנחנו מייצרים תמונת מצב ואוספים ידע אשר באמצעותו אנחנו יכולים לקבל החלטות איכותיות יותר לגבי החיים הכלכליים שלנו.

כשאנחנו בוחרים לא לנהל את ההון האישי שלנו, אנו בעצם נותנים את המושכות למציאות אקראית ומאפשרים לה לנהל את חיינו. הדינמיקה במקרה זה נראית כקובץ של אירועים בלתי צפויים שמופיעים בחיינו ומעסיקים אותנו בכיבוי שריפות.

מחקר שנערך בארה"ב מצא כי אחד מהמאפיינים הבולטים של אנשים שצברו נכסים, הוא התכנון. הגדרות ברורות עוזרות לקרב את ההצלחה ולשמור על מיקוד במטרה.

שימור ההון העצמי

אחת התשובות לשאלה מדוע כדאי להשקיע, היא – על מנת לשמור על ערך הכסף. נכון להיום, הריבית המתקבלת בתוכניות חיסכון ופיקדונות בבנקים וכן בהשקעה בנכסים סולידיים מאוד בבורסה כדוגמת מק"מים היא נמוכה מאוד – פחות מ-1% בלבד לשנה. מנגד, האינפלציה במשק עומדת על כ-2% בשנה, כך שכספים שמושקעים באפיקים המניבים תשואות נמוכות, צוברים ריבית שלילית במונחים ריאליים ולמעשה נשחקים מדי שנה.

הגדלת ההון האישי

כדי לייצר שינוי משמעותי במצב הכלכלי שלנו, צריך למקסם כמה שיותר את התשואה. גובה התשואה הוא החלק המשמעותי בפרדיגמה של כסף מייצר כסף. לדוגמא: נניח שיש לכם 100,000 ₪ ואתם משקיעים את זה עם תשואה של 4% בשנה. בעוד 10 שנים יצטבר לכם 148,024 ₪. אם תשקיעו את אותו סכום עם תשואה בגובה 15% לשנה, בעוד 10 שנים יצטבר לכם 404,555 ₪. עם תשואה גבוהה ניתן להכפיל את ההון האישי שלנו תוך מספר שנים.

יש קשר ישיר בין רמת הסיכון לסיכוי בהשקעות. ככל שההשקעה סולידית וחשופה יותר להשפעות אינפלציה, כך גם התשואה הסופית תהיה נמוכה. ככל שמעלים את רמת הסיכון, התשואה עולה בהתאם.

עצמאות כלכלית

עצמאות כלכלית היא נקודת זמן תיאורטית במהלך חיינו שבה הכנסתנו הפסיבית מנכסים מניבים מאפשרת לנו לשמור על רמת החיים לה הורגלנו גם אם תפסק הכנסתנו ממשכורת. לדוגמא, אם רמת ההוצאות החודשית שלנו עומדת על 20,000 ₪, אנו נגיע לעצמאות כלכלית כאשר הכנסתינו מנכסים מניבים (דירות, דיווידנדים, תיק השקעות ועוד) תגיע לסכום זה.

עצמאות כלכלית היא דרך שמאפשרת לנו להתמודד עם סיכונים כמו ביטחון תעסוקתי וביטחון כלכלי. לוקח זמן להגיע לעצמאות כלכלית, אבל ברגע שהחלטנו וסימנו את זה כמטרה, יש לפעול בדרכים שונות על מנת להגשים את המטרה.

כתבו לנו ונשמח לענות על כל שאלה

הפרויקטים שלנו

לכל הפרויקטים